Bałtycki Instytut Psychologii

Odkryj tajemnice umysłu i duszy – Bałtycki Instytut Psychologii. 25 lat doświadczenia.

O nas

W ramach Bałtyckiego Instytutu Psychologii funkcjonuje  Studium Psychologii, Studium Psychoterapii, Studium Psychotroniki.

Po ukończeniu szkoły i obronie pracy uzyskuje się dyplom ukończenia studium z tytułem specjalisty w wybranym kierunku np. specjalista terapii uzależnień, specjalista terapii rodzinnej, specjalista psychoterapii, specjalista psychotronik.

Nasze szkoły gwarantują zdobycie wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych. Dużym atutem naszej szkoły jest jej ciągły rozwoju i  doświadczenie, jakie zdobyliśmy w ciągu ostatnich lat.

Od tego czasu nawiązaliśmy współprace z podobnymi placówkami działającymi w kraju i za granicą oraz pozyskaliśmy do pracy doskonałych specjalistów, dzięki którym zrozumienie przedstawianej wiedzy staje się łatwe i przyjemne.

Nasza misja

System nauki

Nauka prowadzona jest tylko w systemie zaocznym - niestacjonarnym. Zajęcia odbywają się w soboty (10.00 -18.00 ) i niedziele (10.00 -16.00) dwa razy w miesiącu. Rok akademicki rozpoczyna się w październiku (semestr zimowy w marcu) a kończy w czerwcu .  Pełny cykl kształcenia trwa 5 semestrów - 2,5 roku.

W ciągu nauki przewidziany jest 6-dniowy warsztat szkoleniowy w każdym semestrze (zazwyczaj w miesiącach: marzec/kwiecień oraz wrzesień). Daje one możliwość realizacji pełnego programu dydaktycznego i pozwala znacznie łatwiej przyswoić praktyczne umiejętności pod okiem i kontrolą naszych wykładowców.

Na wyjazdowych warsztatach szkoleniowych słuchacz zapoznaje się z technikami, które wymagaj codziennej, cyklicznej i systematycznej pracy. Do takich technik można zaliczyć m.in.:

• trening interpersonalny,

• trening intrapsychiczny,

• wewnętrzne dziecko,

• doskonalenie umysłu,

• ustawienia systemowe metodą Berta Hellingera.

• itp..

Szkolenia psychologiczne i rozwojowe.

Sprawdź

ul. Piramowicza 1/2         Gdańsk 80 - 218