Get Adobe Flash player

PSYCHOLOGIA TRANSPERSONALNA , ALTERNATYWNA

Psychologia transpersonalna – kierunek psychologii, w ramach którego badaniom poddaje się transpersonalne i transcendentalne aspekty duchowych doświadczeń człowieka. Kierunek ów powstał na bazie krytyki dotychczasowych szkół psychologii – psychoanalizy, behawioryzmu oraz orientacji humanistycznej i jest nazywany czwartą siłą w psychologii. Za datę narodzin psychologii transpersonalnej jako formalnej dyscypliny przyjmuje się rok 1969, w którym ukazał się pierwszy numer czasopisma Journal of Transpersonal Psychology – pionierskiego periodyku akademickiego poświęconego tej gałęzi wiedzy. Jedna z zamieszczonych tam definicji głosi, że psychologia transpersonalna „...zajmuje się badaniem najwyższego potencjału ludzkiego oraz rozpoznaniem, zrozumieniem i realizacją jednoczących, duchowych i transcendentnych stanów świadomości". (wikipedia)

Za jedną z najbardziej znaczących osób w kontekście narodzin psychologii transpersonalnej jako formalnej dyscypliny uważa się Abrahama Maslowa. Maslow, będąc już wówczas autorem publikacji na temat doświadczeń szczytowych, wraz ze Stanislavem Grofem i Viktorem Franklem zaproponował użycie terminu „transpersonalny” jako nazwy dla wyłaniającej się, nowej dziedziny psychologii. Stopniowo, na przestrzeni lat sześćdziesiątych, termin „transpersonalny” stawał się kojarzony z odrębną dziedziną, kształtującą się w ramach szkoły psychologii humanistycznej (Chinen, 1996).

Zawiera zbiór dziedzin i metod wglądu w ludzką psychikę. Fundament stanowi psychologia (społeczna, kliniczna, psychoterapia ), natomiast doskonałym uzupełnieniem są przedmioty z zakresu psychologii alternatywnej.

Absolwenci tego wydziału są specjalistami z zakresu psychologii transpersonalnej i psychotroniki, którzy mają tradycyjną akademicką wiedzę psychologiczną, jak również dysponują umiejętnością sięgania po warsztat niekonwencjonalny.

 

 

Proponujemy następujące tematy zajęć (może ulec zmianom):

* PROGRAM WSPÓLNY <<<< KLIKNIJ

* NLP

* Komunikacja NIewerbalna

* Rysunek terapeutyczny

* Radiestezja i Chromoterapia

* Niewerbalna Analiza osobowości

* Psychologiczna aranżacja wnętrz i Przestrzeni

* Psychografologia

* Psychologia Stresu

* Testy TAT

* Regres Terapeutyczny

* Chirologia

* Hipnoza

* Techniki medytacyjne

* Rebirthing

* Ustawienia systemowe metodą Berta Hellingera

* Symbolika kart Tarota

* Numerologia

i inne .......

 

WARSZTATY SZKOLENIOWE:

* Praca z emocjami

* Doskonalenie Umysłu

* Odmienne stany świadomości

* Tantra joga

 

Stanisław Jaks - poleca

REKRUTACJA 2023

 

Miesięczne opłaty za naukę należy wnosić z góry. Za datę wpłaty uznawana jest data wpływu środków na rachunek. Prosimy o odpowiednio wczesne regulowanie wpłat.


 


 

Wszystkie osoby które złożą komplet dokumentów, otrzymają listowne powiadomienie o terminie inauguracji.


Istnieje możliwość telefonicznej rezerwacji miejsc pod numerami:

 

tel.  58 520 - 44 - 20

tel. 603 - 183 - 721

tel.504 -595 -656

 

 

e-mail: jax22@tlen.pl

studium-psychologii@tlen.pl

 

Sekretariat czynny:

Pon - Piąt.

12.00 -17.00PANEL STUDENTA